top of page

STEAM dalykų mokytojų kompetencijų, kuriant praktinį STEAM ugdymo turinį ir praktinių STEAM veiklų organizavimą, tobulinimas

Įgyvendinant „Tūkstantmečio mokyklų“ programą, Visagino miesto mokyklų – „Žiburio“ pagrindinės mokyklos, „Atgimimo“ gimnazijos, „Verdenės“ gimnazijos ir „Gerosios vilties“ progimnazijos – mokytojai pradėjo dalyvauti STEAM kvalifikacijos tobulinimo programoje „



























“.

Mokymus organizuoja Utenos švietimo centro regioninio gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų atviros prieigos centro (STEAM centras) padalinys. Šios programos tikslas – tobulinti mokytojų dalykinę kompetenciją, skatinti tyrinėjimu grįstą mokymąsi, kurti netradicinių pamokų scenarijus, organizuoti mokinių tiriamąją veiklą ir supažindinti mokytojus su laboratorinėmis priemonėmis, jų galimybėmis.

Pirmieji mokymų užsiėmimai įvyko kovo 7 dieną. Mokytojai susipažino su STEAM ugdymo samprata ir svarba, aptarė teorines prielaidas bei Lietuvos švietimo realijas, susijusias su STEAM integracija. Buvo iškelta problema, kad plačioji visuomenė dar nepakankamai vertina STEAM ugdymo reikšmę – tėvai dažnai nesupranta, kodėl jų vaikams reikalingas šis ugdymas, o net ir aukštųjų mokyklų akademinė bendruomenė ne visada vienodai interpretuoja STEAM sampratą.

Kovo 21 d. mokytojai lankėsi Utenos STEAM centre, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, lankėsi įvairiose laboratorijose, kur buvo supažindinti su naujausiomis mokymo priemonėmis ir tyrimų įranga. Fizikos-inžinerijos laboratorijoje mokytojai praktiškai tyrinėjo judėjimą su „Vernier“ programa, analizavo pagreitį, laiką, jėgos impulsą bei susipažino su „Verner“ CO ir CO2 jutikliais, judesio jutikliais, temperatūros jutikliais, optikos, elektros bei garso tyrimų rinkiniais. Astrofizikos-aerokosmonautikos laboratorijoje dalyviai naudojo „Stellarium“ programą, aptarė Saulės teleskopo įrangą, analizavo Žemės palydovų judėjimą, žvaigždynų susidarymą, duomenų rinkimą.

Robotikos-informacinių technologijų laboratorijoje buvo pristatytos robotinės rankos valdymo galimybės, 3D objektų spausdinimas, duomenų vizualizacija ir lazerinis graviravimas. Biologijos-chemijos laboratorijoje mokytojai mokėsi dirbti su mikroskopais, spektrofotometru bei „Abru“ rinkiniais, kurie gali būti naudojami mokinių projektiniams darbams. Mokymuose mokytojai ne tik susipažino su laboratorijų įranga, bet ir turės galimybę kurti STEAM tiriamuosius darbus bei juos atlikti kartu su savo mokiniais. Tai svarbus žingsnis įgyvendinant Visagino pažangos planą ir stiprinant STEAM ugdymą mokyklose.

 
 
 

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page